Wharfedale Denton 85th

Kolumna podstawkowa Wharfedale Denton 85th
Cena dotyczy 1 szt. produktu.

Kolor do wyboru: Black Oak, Walnut, Mahogany Red

2 199,00 zł
Brutto
Ilość

Minimalna ilość zamówienia tego produktu jest 2.

Kolumna podstawkowa Wharfedale Denton 85th

Wharfedale z dumą prezentuje tę 85-tą jubileuszową edycję jednego z najbardziej znanych i popularnych głośników marki – Denton.

Gilbert Briggs, który założył Wharfedale w 1932 roku, przekształcił firmę w jedną z najbardziej znanych marek głośników na świecie, koncentrując się na jakości i stosunku jakości do ceny.

Wharfedale Denton przykładem tych dwóch edyktów, równoważenia jakości rzemiosła, naturalnej jakości dźwięku i przystępności. Wewnątrz kompaktowy głośnik, który został kupiony w milionach egzemplarzy na całym świecie.

Oryginalny Denton stał się bazą dla dalszych modeli opartych na bardzo popularnej formule, Denton 3 jest ostatnim z linii ...

... aż do teraz!

Wharfedale Denton 85 łączy w sobie genialny wygląd z rewelacyjną jakością dźwięku. To kolumny podstawkowe charakteryzujące się ponadprzeciętną jakością dźwięku. Wytężona praca konstruktorów sprawiła, że całość brzmi niesamowicie. Wszystko zostało doskonale przemyślane, świetnej jakości zwrotnica połączona z dwudrożną konstrukcją stworzyła niespotykaną harmonie i pełnie, jakiej nie sposób szukać nawet w kilka razy droższych konstrukcjach.

Dźwięk jest pełny, doskonale odseparowany, posiada ogromną stereofonia. Każdy element składowy utworu ma swoje miejsce w przestrzeni, jest tam gdzie być powinien. Wokale są klarowne i muzykalne. Wysokie częstotliwości nie kłują w uszy, a bas jest dopełnieniem całości. Niskie częstotliwości schodzą nisko, nie dominują, stanowią integralną całość sceny muzycznej.

Kolumna głośnikowa WHARFEDALE DENTON 85 to konstrukcja dwudrożna. Głośnik wysokotonowy o rozmiarze 1 cala został wykonany z tkanej tekstylnej kopułki, co w połączeniu z magnesem ferrytowym zapewnia najwyższą jakość reprodukcji wysokich częstotliwości.

Głośnik średnio-niskotonowy z membraną wielkości 6,5 cala wykonany został z tkanego Kevlaru. Sztywność i lekkość tego materiału to wyznacznik najwyższej jakości dynamiki z nadzwyczajną średnicą.

Całość kontroluję najwyższej klasy zwrotnica zapewniająca spójną i płynną muzykę, która jest zarówno ekscytująca jak i naturalna w odtwarzaniu dowolnego materiału źródłowego. Kolumna głośnikowa DENTON 85 nie potrzebuję mocnego wzmacniacza aby cieszyć nas niesamowitym dźwiękiem, rekomendowane wzmacniacze „napędzające” te kolumny to wartości mocy sięgające rzędu od 20 do 120 W.

Nadzwyczajny wygląd kolumny głośnikowej DENTON 85 wprost urzeka. Inżynierowie WHARFEDALE tworzyli te głośniki z myślą o powrocie do lat 80 XX w. Nawiązali w ten sposób do tradycji firmy, akurat w tym okresie stworzyli pierwszą kolumnę z tej serii.

Większość głośników powstających w naszych czasach nie odróżnia się specjalnie od reszty, wszystkie konstrukcje mają bardzo podobną bryłę, dlatego WHARFEDALE postanowiło powrócić do dawnego stylu. Kolumny wyglądają obłędnie co wyróżnia je spośród wielu dzisiejszych kolumn głośnikowych.

Najwyższej jakości drewno w połączeniu z charakterystycznym designem stanowi połączenie obok którego nie przejdziesz obojętnie. Wszystkie elementy są doskonale spasowane, maskownica wygląda wprost obłędnie, to mebel który udekoruję każdy wystrój mieszkania.

WHARFEDALE DENTON 85 jest kolumną ponadprzeciętną, wyznacznikiem stylu i jakości dźwięku. To konstrukcja urzekająca wyglądem i jakością, najwyższa jakość wykonania idąca w parze z rewelacyjnym dźwiękiem.

Specyfikacja Techniczna:

 • Typ: 2-drożna, Bass reflex
 • Głośniki:
  • wysokotonowy: 25 mm, miękka kopułka
  • niskotonowy: 1 x 165 mm, czarny tkany stożek Kevlar
 • Impedancja nominalna: 4 Ohm 
 • Impedancja minimalna: 3.8 Ohm
 • Częstotliwość podziału zwrotnicy: 3.1kHz
 • Pasmo przenoszenia: 45Hz - 20kHz (+/-3dB)
 • Czułość: 88dB (2.0V@1m)
 • Rekomendowana moc wzmacniacza: 20-120W
 • Wymiary (wys. x szer. x gł.): 340 x 240x (275+12) mm
 • Waga (netto): 9 kg
 • Możliwe warianty kolorystyczne:
  • Antique Walnut
  • Mahogany Red

Warunki gwarancji:
Kolumny marki Wharfedale objęte są 5-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.

denton
6 Przedmioty

Specyficzne kody