Ruark Audio MR1 MKII

Zestaw głośników aktywnych Ruark Audio MR1 mk2

Kolor do wyboru: WALNUT, SOFT GREY

2 090,00 zł
Brutto
Ilość

Głośniki będą perfekcyjnym dopełnieniem systemu komputerowego, dostarczając dźwięk z 20 mm kopułek i 75 mm głośników niskotonowych. Liniowe wzmacniacze pracujące w klasie AB dostarczają 20 W. Sygnał można przesłać kablem lub przez łącze Bluetooth. Multikolorowe diody LED informują o aktualnym statusie głośników.

Począwszy od wprowadzenia do sprzedaży w lutym 2013 roku, głośnik bezprzewodowy MR1 Bluetooth był wielokrotnie oceniany jako najlepszy dostępny na rynku.

W MR1 Mk2 znajdziemy wszystkie elementy, dzięki którym oryginalna edycja była wyjątkowa, ale z wieloma poprawkami, sprawiającymi iż głośnik jest teraz jeszcze lepszy! Pomysł jest ten sam – świetny dźwięk z kolumny o niewielkich rozmiarach, teraz o znacznie lepszym wyglądzie, dzięki czemu MR1 Mk2 będzie pożądanym nabytkiem także dla melomanów wrażliwych na wygląd urządzeń. Niezależnie od tego, czy to będzie wykończenie Rich Walnut, czy znakomicie wyglądające Soft Grey, głośnik będzie znakomicie wyglądał w każdym otoczeniu.

Zdejmowana maskownica pierwszej wersji, podobna do tych, które spotykamy w głośnikach hi-fi, została zastąpiona stałą maskownicą obleczoną atrakcyjną, klasyczną dla Wielkiej Brytanii, tkaniną. Poprawki zostały wprowadzone także do sposobu kontroli MR1. Teraz o statusie urządzenia informują trzy diody LED, dzięki czemu jego obsługa jest bardziej intuicyjna.

Pod względem obsługi i podłączeń MR1 Mk2 jest wzorem doskonałości. Sygnał Bluetooth z kodekiem apt-X może być streamowany bezprzewodowo z dźwiękiem o jakości zbliżonej do CD. Wejście optyczne umożliwia podłączenie takich źródeł jak Chromecast Audio, ale szczególnie duże wrażenie robi podłączenie do głośnika płaskiego telewizora – MR1 Mk2 będzie wówczas pracował jak pełnoprawny soundbar. Dodatkowe wejście analogowe AUX pozwala na podłączenie do urządzenia z wyjściem słuchawkowym lub liniowym. Możemy więc podłączyć do niego nawet gramofon z przedwzmacniaczem gramofonowym.

Jeśli chodzi o dźwięk MR1 Mk2 korzysta z osiągnięć poprzednika, dodając do tego wiele nowych elementów. Głośniki z mocnymi magnesami neodymowymi pozostały te same, ale zmianie uległy zwrotnica i topologia analogowego wzmacniacza pracującego w klasie AB. W rezultacie udało się uzyskać dźwięk, który zaprzecza niewielkim rozmiarom głośnika, o dynamice i precyzji kojarzonych z dużymi i droższymi systemami.

mr1mkii
4 Przedmioty

Specyficzne kody