Naim MU-SO 2 GENERACJI

Bezprzewodowy głośnik Naim Mu-so 2 Generacji

4 599,00 zł
Brutto
Ilość

Bezprzewodowy głośnik Naim Mu-So 2

Pięć lat po premierze Naim Mu-so, doczekaliśmy się drugiej generacji. Podczas gdy pierwsza wersja Mu-so w dużej mierze nadąża za konkurencją, oczywiście zawsze jest miejsce na ulepszenia - zwłaszcza w szybko zmieniającym się świecie bezprzewodowego, wielopokojowego dźwięku. Naim twierdzi, że wycisnął jeszcze więcej wydajności i funkcjonalności z Mu-so 2, obiecując niemal całkowitą modernizację klasycznego systemu głośników strumieniowych. Naim utkwił w wyglądzie i stylu oryginalnego Mu-so. Ale nie daj się zwieść takiej wyglądowi, ponieważ pod aluminiową obudową zmieniło się prawie wszystko („95%”, według dyrektora zarządzającego Charliego Hendersona), od nowych przetworników do dodatkowej łączności. Podczas gdy kształt, rozmiar i kształt Mu-so są w dużej mierze identyczne, model drugiej generacji wprowadza nowy dotykowy panel kontrolny, otoczony podświetlanym pierścieniem, co pozwala użytkownikowi na sterowanie urządzeniami od wyboru źródła, przez ustawienia oraz konfigurację odtwarzania multiroom lub łączenie w pary.

Naim naturalnie przeniósł swoją nową platformę przesyłania strumieniowego, która leży u podstaw najnowszych streamerów i systemów marki, takich jak ND5 XS 2 i Uniti Atom. Oznacza to obsługę muzyki o wysokiej rozdzielczości do PCM 32bit / 384 kHz przez UPnP, przesyłanie strumieniowe za pośrednictwem Spotify Connect, Tidal, AirPlay 2 i Chromecast, z których ostatni dodatkowo wnosi obsługę Deezer i Qobuz, oraz dostęp do radia internetowego.

Alternatywnie, wejście Bluetooth, USB, optyczne i 3,5 mm zapewniają połączenie offline z dowolnym źródłem. Być może najodważniejszym dodatkiem do listy połączeń jest gniazdo HDMI ARC. Umożliwia to podłączenie Mu-so do telewizora w celu wykonywania zadań soundbaru.

Platforma do przesyłania strumieniowego wymaga dobrej kontroli, a aplikacja Naima (dostępna na iOS i Android) została zaktualizowana do pracy z nowymi urządzeniami. Alternatywnie, Mu-so 2 jest Roon Ready, więc można nim sterować za pomocą aplikacji Roon.

Dodatkową, dobrą wiadomością jest fakt, że istniejący właściciele Mu-so i Mu-so Qb, którzy chcą rozszerzyć swoją konfigurację wielopokojową, mogą bez problemu dodać nowe Mu-so 2. Wszystkie urządzenia są ze sobą kompatybilne.

Dzięki czujnikowi zbliżeniowemu zbliżająca się ręka budzi wyświetlacz i podświetla ikony gotowe do użycia. Jest to świetne udogodnienie, zarówno wizualne, jak i praktyczne. Do kompletu dostajemy również nowy pilot zdalnego sterowania.

Zupełnie nowe przetworniki, zoptymalizowane we współpracy z Focal, mają 450 watów mocy za sobą. Naim poprawił również łączność Wi-Fi, chociaż złącze Ethernet nadal znajduje się na pokładzie dla optymalnej stabilności sieci.

Aby wzmocnić bas, Naim zmodyfikował strukturę, aby zwiększyć głośność obudowy Muso 2 o 13 procent. Aby dostosować wydajność do miejsca odsłuchu, dostępne są trzy ustawienia - „Blisko ściany”, „Blisko narożnika” i otwarta przestrzeń.

Aluminiowa obudowa ma nowe polerowane, szare wykończenie, z przodu stylizowaną osłonę głośnika, dostarczaną w kolorze czarnym, ale są dostępną również w kolorze terakoty, oliwki lub pawia (niebieska).

muso2
4 Przedmioty

Specyficzne kody