Naim Nait 5Si + Focal Chora 826

NAIM NAIT 5SI + FOCAL CHORA 826

W ofercie mamy wysokiej klasy zestaw stereo składający się z kolumn podłogowych firmy FOCAL model CHORA 826 wzmacniacza firmy NAIM model 5SI. Sprzęt jest nowy. Jako autoryzowany dealer NAIM i FOCAL mamy dostęp do wszystkich modeli firmy w atrakcyjnych cenach.

Kolor kolumn do wyboru: DARK WOOD, LIGHT WOOD, BLACK

Zapraszamy do naszego sklepu, możliwość odsłuchu, miła i fachowa obsługa.

9 999,00 zł
Brutto
Ilość

Wzmacniacz stereofoniczny zintegrowany Naim NAIT 5si

Minęły dziesięciolecia, ale fundamentalna rola Nait 5si, w stosunku do jego poprzednika, nie zmieniła się. Inżynieryjne wyzwanie – poprawić brzmienie, pozostawiając przy tym wysoką moc, wyjątkową jakość wykonania i rzetelność budowy – pozostało to samo. Od czasu oryginalnego Naima techniki wzmacniające znacząco się zmieniły, więc nawet, jeśli Nait 5si zajmuje tę samą pozycję w ofercie tej firmy, jaką zajmował jego poprzednik, Nait, jego brzmienie jest znacznie lepsze. Nait 5si umożliwia podłączenie czterech analogowych źródeł i oddaje 60 W na kanał.

Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy oraz wiele rozwiązań zaczerpniętych z szerokiej gamy innych produktów Naima odzwierciedlają możliwości, jakie daje połączenie innowacyjnej technologii oraz wieloletniego doświadczenia. Nait 5si zapewnia czystość, dynamikę i przede wszystkim powoduje uzależnienie się od naturalnego brzmienia. Tak jak w oryginalnym Naicie z 1983 roku…

NAIT 5si został wyposażony w lepszy zasilacz i oddaje 60 W na kanał (przy 8 Ohm). Znajdziemy w nim także nowe wyjście słuchawkowe 6,35 mm. Dzięki lepszym komponentom i na nowo opracowanej topologii NAIM 5si przewyższa wszystkie swoje dotychczasowe wersje.

Specyfikacja techniczna:

- 60 wat na kanał (przy 8 ohm) i 90 Wat (przy 4 ohm)

- 4 wejścia analogowe:2 x DIN, 2x RCA

- Frontowe gniazdo słuchawkowe 6.35 mm

- Zaprojektowany toroidalny transformator z dwoma oddzielonymi zwojami

- Aluminiowa obudowa

- Brytyjski dizajn i wykonanie

- Wymiary (WxSxG) 7 x 43,2 x 31,4 cm

- Waga 6,4 kg

Kolumna podłogowa Focal Chora 826

Kolumna bass-refleks Chora 826 jest ucieleśnieniem dostępnych wysokiej jakości rozwiązań, zapewniających pełną przyjemność słuchania. Wyposażone w ekskluzywny przetwornik Slatefiber opracowany i wyprodukowany w siedzibie Focal we Francji, kolumny zapewniają zrównoważoną i precyzyjną średnicę i doskonale artykułowany bas, dzięki czemu możesz cieszyć się dużym, pełnym i hojnym dźwiękiem. Ponadto obecność aerodynamicznego portu przedniego eliminuje zniekształcenia.

Elegancki, nowoczesny design w połączeniu z pochyloną podstawą dla lepszego obrazowania dźwięku sprawiają, że Chora 826 jest flagowym modelem tej linii, idealnym do dużych pomieszczeń.

Chora to perfekcyjna integracja głośników wyprodukowanych we Francjii wyposażonych min. w ekskluzywną membranę nowej generacji Slatefiber, owoc 40 lat badań akustycznych. Każdy szczegół został starannie przemyślany, aby spełnić oczekiwania w zakresie reprodukcji dźwięku i estetyki.

Precyzyjny dźwięk

Oprócz głośnika wysokotonowego TNF Aluminium / Magnesium z jego jedwabistą górą, głośniki niskotonowe z membraną Slatefiber

zapewniają mocny bas, a średnie tony są bardzo precyzyjne. Nie brakuje tu harmonii, a Time Alignment (wyrównanie czasowe ) wszystkich przetworników zapewnia obraz dźwiękowy skoncentrowany na słuchaczu.

Lider pośród konkurencji

Linia głośników Chora przekroczy Twoje oczekiwania. Dzięki skrupulatnemu projektowi, wysokiej wydajności i trzem nowoczesnym

wykończeniom do wyboru ,jest niezaprzeczalnym liderem w swojej kategorii cenowej.

Przetworniki

Głośnik niskotonowy i głośnik średniotonowy / basowy, oba wyposażone w stożek Slatefiber, działają w idealnej harmonii, zapewniając zmysłowe odtwarzanie dźwięku i doskonałe brzmienie basów w nowej linii głośników od Focal. Dźwięk linii Chora odnajduje pełny wymiar w Twoim pokoju odsłuchowym, z dynamiczną średnicą i niezwykłą mocą. Przedni port umieszczony jest pod głośnikiem, aby zmniejszyć zniekształcenia, a dzięki pochyleniu stojaka głośnika funkcja Time Alignment zapewnia scenę dźwiękową skoncentrowaną na słuchaczu.

Slatefiber

Technologia Slatefiber, tylko od Focal, polega na wykorzystaniu przetworzonych, nietkanych włókien węglowych stosowanych w formie

sandwicha (taki jak np. sandwich F w linii Aria) między dwiema warstwami polimeru termoplastycznego. W dążeniu do perfekcji inżynierowie Focal zdecydowali się na zastosowanie włókien węglowych, wszystkie skierowane w tym samym kierunku, aby osiągnąć jeszcze większą sztywność i lepsze tłumienie. Wyprodukowana we Francji w Saint-Etienne przy użyciu ultranowoczesnych systemów przemysłowych, membrana Slatefiber ma efekt „łupka" co zapewnia membranie lepsze tłumienie i sztywność, ale także lekkość - trzy „podstawowe" cechy dobrego głośnika. Materiał Slatefiber z którego są zrobione membrany linii Chora ,stały się punktem

odniesienia dla poziomu High-Fidelity w swojej kategorii cenowej.

Specyfikacja techniczna:

- 3-drożny głośnik podłogowy bass-reflex

- Przetworniki

2 x 61/2 "(16,5 cm) głośnik niskotonowy Slatefiber

16,5 cm Slatefiber Midrange

1 "(25 mm) wysokotonowy kopułkowy odwrócony TNF Al / Mg

- Czułość 91dB

- Pasmo przenoszenia 48 Hz - 28 kHz

- Dolna częstotliwość graniczna 39 Hz

- Nominalna impedancja 8Ω

- Minimalna impedancja 2,9Ω

- Rekomendowana moc wzmacniacza 40/250W

- Podział zwrotnicy 270 Hz - 2,700 Hz

- Wymiary (WxHxD) 30,3 x 38,8 x 105,3 cm

- Waga 21,15 kg

5si826
3 Przedmioty

Specyficzne kody