MONITOR AUDIO GOLD FX

Kolumna efektowa Monitor Audio Gold FX
Cena dotyczy 1 szt. kolumn.

Kolor WALNUT

2 295,00 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Minimalna ilość zamówienia tego produktu jest 2.

Kolumna efektowa Monitor Audio Gold FX

Krótka charakterystyka:
- Nowy przetwornik niskotonowy z membraną C-CAM Rigid Surface Technology (RST), z których wcześniejszą wersją można się było zapoznać w głośnikach Gold GR oraz Gold GS.
- Mniejsze tolerancje podczas produkcji wstęgowego głośnika wysokotonowego C-CAM.
- Lepiej rozwiązany, ładniej wyglądający system maskownic.

Głośnik wysokotonowy zastosowany w serii Gold to rozwinięcie przetwornika znanego z serii Platinum. Od strony mechanicznej niemal taki sam jak ten z serii GX, jednak poprawiony przez zastosowanie znacznie mniejszych tolerancji dających wyższą precyzję wykonania. Jednym z efektów wprowadzonych zmian, oprócz lepszej rozdzielczości, jest poszerzenie pasma przenoszenia poza 60 kHz. Poprawiona została także jego praca w niskich zakresach wysokich tonów, gdzie ucho ludzkie jest szczególnie wyczulone na zniekształcenia.
Głośniki niskotonowe zostały poprawione dzięki zastosowaniu narzędzi projektowania komputerowego i pomiarów, np. FEA. Ich membrana jest wykonywana z jednego elementu, bez nakładki przeciwpyłowej pośrodku. Napęd zapewnia jeszcze większa cewka i mocniejszy magnes. Uzyskano dzięki temu niższe zniekształcenia i wyższą moc. Chociaż szczegóły konstrukcyjne nowych przetworników są zbliżone do tych z serii GX, odsłuch ujawnia znacznie większy potencjał nowych głośników.
Ważnym elementem nowych kolumn są specjalnie zaprojektowane maskownice. Mocowane za pomocą niewidocznych magnesów, wykonane z materiału, zastępują maskownice z siatki metalowej znane z serii GX. W modelach wolnostojących maskownice nie zakrywają już całej ścianki przedniej, ukazując więcej detali pięknie wykonanej, oklejonej naturalnym fornirem, ścianki przedniej.

Specyfikacja techniczna:
- System 2-drożny
- Pasmo przenoszenia 60Hz-60kHz
- Skuteczność 87dB (1W/1m)
- Impedancja nominalna 8 omów
- Maksymalny SPL 110.8dB
- Moc 100W RMS
- Rekomendowana moc wzmacniacza 50-100W
- Częstotliwość podziału 2.3kHz(Bi-Pole)/2.6kHz(Di-Pole)
- Zastosowane przetworniki
  1x6.5" RST niskotonowyowy
  2x4" RST średniotonowy
  1xC-CAM wysokotonowy
  2xC-CAM wysokotonowe
- Wymiary 310x390x160mm
- Waga 11.9kg

goldfxpromocja
2 Przedmioty

Specyficzne kody