Pro-Ject X1

Pro-Ject X1

Kolory do wyboru: Piano Black, Piano White, Walnut

3 990,00 zł
Brutto
Ilość

Gramofon Pro-Ject X1

W 1991 roku Pro-Ject rozpoczął rewolucję na rynku HiFi dzięki wprowadzeniu gramofonu analogowego PJ 1. Zaoferował nowy, wysokiej klasy nisko-budżetowy gramofon, w czasach, gdy płyta CD była na topie. Wbrew wszelkim przeciwnościom, gramofon spowodował zainteresowanie analogowym dźwiękiem, nawet jak inni traktowali go po macoszemu. 

Projekt oparty był o całkowicie manualną obsługę gramofonu, bez dodatkowych, często niepotrzebnych funkcji, co zaowocowało niewiarygodnym dźwiękiem w fantastycznej cenie. X1 opiera się na tej samej koncepcji co PJ1, jednak oferuje udoskonalenia dostępne z sprawą użycia nowoczesnych materiałów oraz nowych metod produkcji.

Project nowego gramofonu X1 jest starannie dostrojony, aby oferować bezkompromisową funkcjonalność w najlepszej cenie. To za sprawą kilku dziesięcioletniego doświadczenia w produkcji gramofonów. Przykładowo, użyta płyta MDF jest 2-3 razy droższa od płyty wiórowej, nie wspominając już plastikowej, ale brzmi dużo lepiej. Luksusowe wykończenie – 8 warstw lakieru, ręczne polerowanie jest 3-4 razy droższe niż prosta folia, jednak wygląda sporo lepiej.

Wewnątrz gramofonu znajduje się płyta generatora napięcia DC/AC, która w połączeniu z elektronicznym sterowaniem prędkości obrotowej zapewnia te najlepsze warunki do stabilnej i cichej pracy silnika. Takie rozwiązanie podnosi koszty produkcji, jednak sprawdza się wielokrotnie lepiej niż przy zastosowaniu prostego układu sinika AC, zasilanego bezpośrednio.

Aby jeszcze bardziej poprawić wydajność, silnik jest odsprzężony od chassis za pomocą nowego układu zawieszenia.
W X1 silnik napędza nowy, ciężki, wolny od rezonansów akrylowy talerz. To wszystko za pośrednictwem systemu napędowego silnik – sub-talerz. Główne łożysko klasy premium zapewnia bardziej stabilne i płynne obroty.

X1 jest również lepszy od swoich poprzedników dzięki super sztywnej konstrukcji ramienia. Chodzi o konstrukcję kanapkową – korpus rurki ramienia jest z aluminium i pokryty oplotem z włókna węglowego. Ramię o długości 8.6” jest niesamowicie lekkie i sztywne, z podwyższoną odpornością na zakłócenia zewnętrzne. Element rurki ramienia posiada już zintegrowaną głowicę. X1 pozwala na ustawienie azymutu i VTA.

Wraz z ramieniem dostarczana jest przeciwwaga z wytłumieniem TPE, które w jeszcze skuteczniejszy sposób zmniejsza rezonanse pomiędzy wkładką i ramieniem.
W skład akcesoriów dostarczanych wraz z gramofonem wchodzi również przewód sygnałowy z żyłą uziemiającą Connect It E RCA. Przewód o niskiej pojemności jest przeznaczony swoją konstrukcją do zastosowań z gramofonami. No i wreszcie nóżki – nowa konstrukcja, warstwowa aluminium/TPE, z możliwością regulacji wysokości. Skutecznie eliminują możliwe zakłócenia mechaniczne.

Główne cechy: 
- Elektroniczna zmiana prędkości obrotowej
- Odizolowany silnik – mniejsze wibracje i zakłócenia
- Sub-talerz z ekstremalnie niską tolerancją łożyska – 0,001mm
- Łożysko talerza ze stali nierdzewnej z wkładem z mosiądzu i teflonu – stabilna prędkość obrotowa, mniejszy szum łożyska
- Wolny od rezonansów talerz z akrylu o masie 1.5kg
- Ramię o długości 8.6”, włókno węglowe/aluminium z m wytłumieniem wewnętrznym oraz przeciwwagą z wytłumieniem TPE
- Zawieszenie kardanowe – 4 punktowe (łożyska)
- Masywne chassis z MDF, precyzyjna obróbka na CNC
- Luksusowe, 8-śmio warstwowe lakierowanie, ręcznie polerowane lub woskowana okleina
- Ekranowane, pół-symetryczne przewody połączeniowe o niskiej pojemności
- Nóżki pozwalające na regulację wysokości, wykonane z aluminium
- Wykonany ręcznie w Europie

Specyfikacja techniczna:
- Prędkość obrotowa 33, 45 (el. Zmiana)
- Odchylenie obrotów 33: 0,30% 45: 0,25%
- Talerz średnica 300mm, grubość 20mm, masa: 1,5kg
- Efektywna długość ramienia 218,5 mm
- Efektywna masa ramienia 10g
- Overhang 18,0 mm
- Przeciwwaga 3 - 5,5g
- Załączone akcesoria 15V DC /0,8A zasilacz, pokrywa, Connect it E, mata
- Pobór mocy 5 w
- Wymiary 415 x 125 x 335mm (SzxWxG)
- Masa 7 kg

Warunki gwarancji:
Sprzęt marki Pro-Ject objęty jest 2-letnią gwarancją, realizowaną w systemie door-to-door przez autoryzowany centralny serwis.

x1
3 Przedmioty

Specyficzne kody